sobota, 15 czerwiec 2013 16:07

Maj na zdjęciach

Za nami jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku ? maj. Szczególnie teraz było to szczególnie widoczne, gdy po bardzo długiej zimie natura w intensywnym tempie budziła się do życia. I właśnie te niezwykłe zjawiska przyrody powodują, że maj jest idealnym miesiącem do fotografowania natury. Poniżej kilka pomysłów na wiosenną sesję zdjęciową.

Natura na fotografiach

wiosna na zdjęciach; fot. sxc.huNaturę można fotografować w sposób spontaniczny, bez jakiegokolwiek przygotowania. W maju na pewno uda nam się spotkać przyrodnicze niezwykłości nawet podczas krótkiego spaceru. Możemy również zapolować z obiektywem jeśli podchodzimy do zadania bardziej ambitnie i określamy sobie pewien cel. Celem takim może być np. regularne fotografowanie szybkiego wzrostu konkretnej rośliny, kwiatów. Można również spróbować swoich sił w obserwacji zwierząt. To zadanie wymaga jednak dużego samozaparcia. Konieczne może okazać się wielogodzinne oczekiwanie na pojawienie się zwierzaka, później z kolei musimy uważać, aby go nie spłoszyć.

W temacie natury wspaniałym tematem na zdjęcia są widoki, zachody słońca, wiosenne burze itp. Tu z kolei musimy wykazać się umiejętnością obserwacji i wrażliwością.

Zdjęcia z majówki

Są osoby, które uważają, że zdjęcie jest ciekawe tylko wtedy, gdy są na nim ludzie. Idąc tym tropem warto wykorzystać piękną majową pogodę, aby wybrać się na majówkę, wyjechać gdzieś z rodzina lub przyjaciółmi, przeżyć coś ciekawego. Zabranie ze sobą aparatu fotograficzne wydaje się niezbędne. Mamy bowiem idealna sytuację, aby wykonać serię ciekawych zdjęć pełnych emocji i wrażeń. Taka baza fotografii to z kolei doskonały materiał na prezent, jakim może być fotoksiążka.

Artykuły powiązane