sobota, 30 listopad 2013 17:46

Złota polska jesień

Niektórzy z nas jeszcze wspominają lato, tymczasem to jesień już powoli dobiega końca i święta za pasem. Na szczęście Polska leży w takiej strefie klimatycznej, która pozwala nam doświadczyć tzw. Złotej polskiej jesieni. To feria barw, dość ciepłe dni, miła aura na spacery i raj dla fanów fotografowania.

jesień na zdjęciach; fot. sxc.hu

Jesień na świecie ? kto ma lepiej?

Jeśli porównamy jesienny czas na różnych kontynentach i w różnych strefach klimatycznych to zobaczymy, że nie u wszystkich ta pora roku ma takie samo oblicze. Na przykład w strefie zwrotnikowej lato rozumiane jako czas wysokich temperatur trwa niemal pełne 12 miesięcy. Mieszkańcy tego regionu nie odczuwają tak wielkiego zróżnicowania otaczających ich aury jak mieszkańcy Europy. Zapewne wielu z nas zazdrości mieszkańcom tych gorących regionów, ale 4 pory roku zupełnie od siebie odmienne również mają swoje zalety.

Zalety polskiej jesieni

Najlepszym okresem, gdy można dobitnie zaobserwować zalety jesiennych miesięcy jest tzw. Złota polska jesień. Czas, w którym pogoda sprzyja długim spacerom i obserwacji zmieniającej się dynamicznie przyrody. Ilość kolorów i ich intensywność, opadające liście, czerwone zachody słońca są niezwykle urokliwe i w takich chwilach na pewno cieszymy się, że możemy tego doświadczać i nie mieszkamy w tropikach. Wszystko co nas otacza jest tak niezwykłe i fascynujące, że chcemy to uwiecznić na fotografiach. Przeważnie zresztą zabieramy ze sobą na spacery aparaty fotograficzne. Jeśli własna galeria jesiennych zdjęć to dla was za mało zapraszamy do obejrzenia pięknej galerii online w serwisie http://www.digitalgallery.pl/.  

Artykuły powiązane