poniedziałek, 24 luty 2014 22:22

Jak powstaje fotoalbum?

FotoalbumJeszcze nie tak dawno temu nikt nawet nie słyszał o fotoalbumach. Teraz jesteśmy zafascynowani możliwością stworzenia własnych, oryginalnych albumów za pomocą naszego komputera i programów specjalnie stworzonych do celów projektowania fotoalbumów. Jednak przychodzi nam do głowy jedno pytanie. Jak powstają takie fotoalbumy?

Etapy powstawania fotoalbumu

Pierwszy etap jest naszą zasługą. To my tworzymy własnoręcznie nasz fotoalbum. Możemy zrobić co tylko chcemy. Mamy możliwość umieścić wybrane przez nas zdjęcia, a także wybrać tematykę fotoalbumu. Najczęstszą tematyką są wesela i śluby, jak również chrzest dziecka, komunia czy inne ważne dla nas uroczystości. W takim albumie możemy zaprojektować nie tylko strony rozkładówki, ale i okładkę. Umieszczamy na niej zdjęcia czy tekst, który określa tematykę albumu.

W drugim etapie tworzenia fotoalbumu wkracza drukarnia, która nanosi ewentualne poprawki i konsultuje je z nami. Drukarnie wykorzystują do druku różną grubość i sztywność papieru fotograficznego. Jest to uzależnione od rodzaju kartki klejonej. Zdjęcia na papierze fotograficznym są poddawane, tak samo jak klasyczne zdjęcia, obróbce w procesie chemicznym. Po tym procesie rozkładówki albumu są bigowane. Dzięki czemu kartki można bardziej zginać.  Bigowany jest środek rozkładówki. Ten etap pozwala na zmianę struktury kartek oraz zlikwidowaniu niektórych połączeń. Kolejnym działaniem na albumie jest włożenie przekładki klejonej. Umożliwia ona trwałe połączenie dwóch wydruków, a także gwarantuje to otwieranie się albumu na płasko.

Fotoalbum oczywiście wymaga przesłanie przez klienta wybranych i ponumerowanych zdjęć w celu złożenia stron rozkładówki w założonej kolejność. Takie usługi można wykonać poprzez Internet w różnych firmach drukujących. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak powstaje fotoalbum, kliknij w ten link i obejrzyj film nakręcony podczas wytwarzania albumu.