niedziela, 07 wrzesień 2014 20:47

Wynajem studia fotograficznego - czy to dobry pomysł?

Każdy miłośnik fotografii prędzej czy później pragnie spróbować swoich sił w studio. Fotografia, jak każda inna sztuka, wymaga szukania swojego stylu i ulubionej formy dzieł, a dla wielu fotografów właśnie studio może stać się pomysłem na samorealizację. Jednak posiadanie studia jest nie tylko kłopotliwe, ale przede wszystkim wiąże się ze znacznym wydatkiem, dlatego własne studio w początkowym okresie przygody zdjęciowej może okazać się zupełnie nieopłacalnym rozwiązaniem. Jak zatem sprawdzić, czy to właśnie fotografia studyjna ciekawi nas najbardziej? Odpowiedź jest prosta - wynająć studio.

 

Na czym polega wynajem studia fotograficznego?

W każdym większym mieście można znaleźć profesjonalnych fotografów, którzy mają swoje studia fotograficzne. Niektórzy z nich udostępniają je do wynajęcia dla adeptów sztuki fotograficznej, by mogli oni spróbować swoich sił w tej właśnie dziedzinie fotografii. Polega to na wynajęciu za określoną kwotę powierzchni studio wraz z jego profesjonalnym wyposażeniem, ze względu na wysokie koszty nieosiągalnym dla większości fotoamatorów. Osoba wynajmująca musi zadbać o to, by mieć ze sobą aparat wraz z osprzętem oraz przyprowadzić z sobą modela lub modelkę.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Przede wszystkim to możliwość sprawdzenia się w fotografii studyjnej i na tej podstawie ustalenia, czy chcemy realizować się w tej właśnie dziedzinie fotografii. To świetny pomysł na szukanie swojego stylu i próbowanie różnych rozwiązań. Po drugie, w wynajętym studio mamy dostęp do znacznie większej ilości sprzętu, niż ze względu na koszty bylibyśmy w stanie zapewnić sobie samemu. Każdy z właścicieli studia przez lata kolekcjonuje sprzęt potrzebny mu w codziennej pracy, dlatego można mieć pewność, że są to akcesoria najwyższej jakości. Można więc w ten sposób przetestować konkretne modele by łatwiej podjąć decyzję co do zakupu własnego sprzętu. Ponadto, podczas wynajmu najczęściej towarzyszą nam właściciele, którzy mogą wspomóc nas swoim doświadczeniem i wiedzą, a nawet poprowadzić całą sesję, by umożliwić wykorzystanie czasu zdjęciowego do maksimum. Często współpracują oni także z wizażystami, którzy na nasze życzenie mogą zadbać o charakteryzację modela lub modelki.

Wynajem studio fotograficznego to świetny pomysł dla początkujących i zaawansowanych fotografów. Dzięki wysokiej klasy osprzętowi oraz wsparciu profesjonalnych fotografów można uzyskać naprawdę efektowne rezultaty, którymi będziemy mogli chwalić się przed znajomymi, na przykład wywołując najlepsze z nich w formie odbitek czy fotoksiążki i w ten sposób zadbać o reklamowanie swoich umiejętności.

Artykuły powiązane