Nauka fotografowaniaFotografowanie to sztuka - z tym z pewnością każdy się zgodzi. Przyznać też należy, że jest to trudna sztuka, biorąc pod uwagę to, jak wiele czynników wpływa na końcowy efekt w postaci zdjęcia. Jednak mimo wszystkich przeciwności, jakie fotografom stawia natura oraz wiele spośród elementów otoczenia, każdego dnia powstaje wiele pięknych zdjęć. Kluczem do ich tworzenia są bowiem umiejętności twórcy, gdyż to one sprawiają, że ze zwykłego z pozoru krajobrazu powstaje dzieło sztuki. Powstaje więc pytanie - w jaki sposób można skutecznie uczyć się fotografowania, by pewnego dnia poziomem dorównywać do tych najlepszych?

Każdy miłośnik fotografii prędzej czy później pragnie spróbować swoich sił w studio. Fotografia, jak każda inna sztuka, wymaga szukania swojego stylu i ulubionej formy dzieł, a dla wielu fotografów właśnie studio może stać się pomysłem na samorealizację. Jednak posiadanie studia jest nie tylko kłopotliwe, ale przede wszystkim wiąże się ze znacznym wydatkiem, dlatego własne studio w początkowym okresie przygody zdjęciowej może okazać się zupełnie nieopłacalnym rozwiązaniem. Jak zatem sprawdzić, czy to właśnie fotografia studyjna ciekawi nas najbardziej? Odpowiedź jest prosta - wynająć studio.

FotoalbumJeszcze nie tak dawno temu nikt nawet nie słyszał o fotoalbumach. Teraz jesteśmy zafascynowani możliwością stworzenia własnych, oryginalnych albumów za pomocą naszego komputera i programów specjalnie stworzonych do celów projektowania fotoalbumów. Jednak przychodzi nam do głowy jedno pytanie. Jak powstają takie fotoalbumy?

Niektórzy z nas jeszcze wspominają lato, tymczasem to jesień już powoli dobiega końca i święta za pasem. Na szczęście Polska leży w takiej strefie klimatycznej, która pozwala nam doświadczyć tzw. Złotej polskiej jesieni. To feria barw, dość ciepłe dni, miła aura na spacery i raj dla fanów fotografowania.

Jesień powoli dobiega końca. Dni są coraz zimniejsze, za nami już nawet pierwsze opady śniegu. Zatem jesteśmy przygotowani na przywitanie zimy, co nastąpi niemal równocześnie ze świętami Bożego Narodzenia.  Zima ma oczywiście swoje walory estetyczne, ma wielu zwolenników, zarówno śnieżnej aury jak i szaleństwa sportów zimowych. My jednak chcemy pozostać w klimacie tegorocznej jesieni.

W naszym serwisie znajdziecie już sporo materiałów na temat powstawania fotoksiążki. Są to jednak informacje dotyczące tego co wiąże się z jej opracowaniem po stronie klienta. Równie ciekawy proces odbywa się po stronie wybranej przez was firmy. Jeśli zastanawialiście się co dzieje się od momentu złożenia przez was zamówienia do chwili odbioru gotowego produktu to zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem.

Bez wątpienia najbogatszym zbiorem fotografii w naszych domowych archiwach stanowią zdjęcia z wakacji. Aparat fotograficzny jest już równie obowiązkowym ekwipunkiem wyjazdowym jak szczoteczka do zębów. Fanów fotografowania przybywa, robimy coraz lepsze zdjęcia, wiemy coraz więcej o technice a także nawet dla własnych celów kupujemy na prawdę wysokiej jakości sprzęt. Jak zatem wykorzystać ten potencjał?

Za nami jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku ? maj. Szczególnie teraz było to szczególnie widoczne, gdy po bardzo długiej zimie natura w intensywnym tempie budziła się do życia. I właśnie te niezwykłe zjawiska przyrody powodują, że maj jest idealnym miesiącem do fotografowania natury. Poniżej kilka pomysłów na wiosenną sesję zdjęciową.