Data przydatności do spożycia to najczęściej sprawdzana przez Polaków informacja na etykietach produktów spożywczych. Zaszyfrowana jest w dwóch określeniach "najlepiej spożyć przed/do" i "należy spożyć przed końcem", które jedynie z pozoru wydają się być synonimami. Mało kto wie, iż w rzeczywistości oznaczają zupełnie co innego, często wprowadzając konsumentów w błąd. Czym więc różnią się te dwa sformułowania i jak powinniśmy je interpretować? W jaki sposób wyznacza się oba te terminy? Sprawdź!

źródło: www.freeimages.comJuż za kilka dni nareszcie nadejdą długo oczekiwane wakacje - czas wyjazdów, beztroski, pięknej pogody i skąpanych słońcem krajobrazów w najdalszych zakątkach świata. Brzmi świetnie, prawda? Rzeczywistość nie zawsze wygląda jednak tak idealnie. Mimo znacznego wzrostu popularności zagranicznych wycieczek w ostatnich latach, spowodowanego coraz tańszymi i łatwo dostępnymi biletami tanich przewoźników oraz szybkim rozbudowaniem konkurencyjnej infrastruktury noclegowej, na co Polacy wreszcie mogą sobie pozwolić, dalekie podróże wzbudzają obecnie wiele obaw. Dzieje się tak oczywiście ze względu na skomplikowaną sytuację polityczną na świecie, ze względu na którą niektóre spośród państw będących tradycyjnie popularnymi wakacyjnymi destynacjami, jak Tunezja czy Egipt, stają się niestabilne i nie zawsze potrafią zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym turystom. Chodzi tu oczywiście o zagrożenia terrorystyczne, tak mocno widoczne zwłaszcza w minionym roku - zarówno w popularnych kurortach nadmorskich, jak i najczęściej odwiedzanych europejskich miastach. Warto więc dowiedzieć się, w jakie zakątki świata najbezpieczniej jest udać się podczas tegorocznych wakacji, by były one wolne od problemów i stresu.

źródło: www.pixabay.comW ostatnich latach drony stają się coraz bardziej popularne - ich niska cena i łatwa dostępność na rynku sprawiły, iż bardzo wiele osób decyduje się na ich zakup. Wykorzystywane są w przeróżnych celach. Organizowane są bardziej lub mniej amatorskie zawody sportowe z ich udziałem, filmowcy i fotografowie używają ich do uchwycenia niecodziennych kadrów a "zwykli" ludzie latają nimi po prostu dla rozrywki. Bez względu na charakter odbywanego lotu, każdego operatora drona obowiązują te same zasady prawa lotniczego, wspólne dla wszystkich statków powietrznych. Przed rozpoczęciem przygody z dronem warto więc poznać zasady dotyczące klasyfikacji przestrzeni lotniczej oraz przepisy obowiązujące w polskim prawie lotniczym.

Czy można wziąć kredyt i na nim zarobić? Choć dla wielu osób z pewnością wyda się to nieprawdopodobne, okazuje się, że tak. I to jeszcze w trakcie studiów, kiedy pieniądze są nam najbardziej potrzebne. Jak to możliwe? Chodzi oczywiście o kredyt studencki, który może być nie tylko kieszonkowym na niezbędne utrzymanie podczas nauki, lecz dla tych bardziej przedsiębiorczych także świetnym - stabilnym i bezwysiłkowym - źródłem stałego dochodu. Sprawdźmy więc, w jaki sposób zaciągnięcie kredytu może przynosić studentom profity i dlaczego warto się na niego zdecydować - i to nie tylko wtedy, gdy nasze własne środki nie pozwolą nam na utrzymanie na studiach.

źródło: www.colesweb.comW ostatnim czasie drony przestały już być sprzętem zarezerwowanym jedynie dla potrzeb wojskowych. Ze względu na swoją wszechstronność, są one coraz szerzej wykorzystywane dla potrzeb cywilnych. Jedną z głównych grup ludzi, którzy się nimi zainteresowali, są fotografowie i filmowcy. Okazuje się bowiem, że drony mają ogromny potencjał w dziedzinie fotografowania i filmowania, a na robione za ich pomocą obrazy panuje prawdziwy boom. Drona może więc dziś mieć każdy - są one łatwo dostępne i stosunkowo niedrogie (najtańsze, lecz w miarę dobre wersje można dostać już za ok. 1000zł). Poznajmy więc najciekawsze, najlepsze z punktu widzenia fotografii, a przy tym w miarę najtańsze nowe drony filmowe.

www.computaris.comW dzisiejszych czasach zagraniczne wyjazdy dla większości z nas stały się chlebem powszednim. Podróże są już bowiem nie tylko bardzo łatwe, ale i bardzo tanie. Staniały środki transportu, staniały hotele - jednak dużym problemem są wciąż drogie międzynarodowe rozmowy telefoniczne i korzystanie z Internetu. Mamy jednak dla Was, Drodzy Czytelnicy, świetną wiadomość. Kilka dni temu Parlament Europejski oficjalnie zatwierdził pakiet telekomunikacyjny znoszący opłaty roamingowe na terenie Unii oraz wprowadzający neutralność sieci. Co to zatem oznacza dla "zwykłych śmiertelników"?

Chyba większości z nas marzy się posiadanie własnej firmy i bycie szefem samemu dla siebie. Mamy świetny, innowacyjny pomysł na biznes, dobrze napisany biznesplan i wydaje nam się, że zawojujemy rynek. Brakuje tylko jednego - funduszy. Brak środków to najczęstsza przyczyna, dla której rezygnujemy z rozkręcenia własnej firmy, nie wiedząc, gdzie się po nie zwrócić. Z tego powodu upadł już nie jeden genialny pomysł, który, gdyby jego autor wiedział skąd zorganizować pieniądze, byłby skazany na sukces i przyniósł milionowe dochody. Dlatego w niniejszym artykule przedstawimy kilka propozycji źródeł pozyskiwania funduszy na otwarcie własnego biznesu, by uświadomić Wam, jak wiele możliwości w tym zakresie mają początkujący przedsiębiorcy i że wystarczy jedynie odrobinę się postarać, by otrzymać odpowiednie środki i osiągnąć sukces.

źródło: www.freeimages.comDziś mamy dla Was kolejny "lotniczy artykuł" - tym razem coś dla tych, którzy lubią niespodzianki. I to nie niespodzianki w postaci odwołanych czy opóźnionych lotów, a najprawdziwsze poszukiwanie skarbów. Ostatnio bowiem w portach lotniczych na całym świecie furorę robią aukcje pozostawionych bagaży, przyciągając tłumy amatorów przygód. Jest to bowiem nie tylko sposób nabycia nowych (lub nie całkiem nowych) rzeczy, ale przede wszystkim świetna zabawa gwarantująca dreszczyk emocji. Jeśli więc jesteś osobą, która od czasu do czasu woli odstawić na bok rozsądek i szczegółowe planowanie zakupów, wybierając w zamian odrobinę szaleństwa - to dla Ciebie strzał w dziesiątkę!

 

tanie loty

Jeszcze kilkanaście lat temu podróż samolotem dla niejednego z nas była jedynie nierealnym marzeniem i ogromnym luksusem. Na bilet lotniczy trzeba było oszczędzać przez wiele miesięcy, a gdy już udało się go kupić, mogliśmy poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Dziś sytuacja jest całkowicie inna. Powstało wiele tanich linii lotniczych, które podbijają serca podróżników z całego świata i stają się coraz bardziej popularne. Bo któż mógłby oprzeć się pokusie i nie polecieć na drugi koniec Europy za kilkadziesiąt złotych? Wiele osób zastanawia się jednak, jak to możliwe że lot samolotem może być aż tak tani. Obawiają się obniżonego komfortu, niższego poziomu bezpieczeństwa czy nieuczciwości przewoźnika. Dlatego też, chcąc rozwiać wątpliwości niedowiarków, poniżej wytłumaczymy, w jaki sposób linie lotnicze mogą oferować tak niskie ceny biletów, wciąż pozostając rentownymi.


Licencja na dronaNiedawno wspominaliśmy w naszym serwisie o popularyzacji dronów, czyli bezzałogowych, na ogół niewielkich statków powietrznych sterowanych drogą radiową (artykuł o nich znajduje się tutaj). Dziś, jako uzupełnienie wiadomości na ich temat chcielibyśmy opisać sprawę pozwoleń i licencji na drona. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet tak mały obiekt latający może stanowić zagrożenie dla ludzi oraz przedmiotów obecnych w jego otoczeniu. Kiedy zatem pozwolenie na drona jest potrzebne, a kiedy można używać urządzenia bez obaw?

Strona 1 z 5