źródło: www.freeimages.comUmiejętność uczenia się w trakcie snu jest tematem bardzo kontrowersyjnym - jedni są tym zaintrygowani, inni, słysząc to, pukają się w głowę z politowaniem. Od wielu stuleci kolejne pokolenia próbują jednak sprawdzić, na ile jest to możliwe, poddając się różnym badaniom, próbom i testom - z mniejszym lub większym rezultatem. Czy zatem uczenie się przez sen faktycznie jest możliwe? Czy książki odejdą niedługo do lamusa, a my będziemy mogli zdobywać nową wiedzę bez jakiegokolwiek wysiłku, po prostu śpiąc?

e-learningE-learning, ze względu na wciąż poszerzające się możliwości technologiczne oraz dążenie do optymalizacji spędzania czasu, w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy. Niemniej jednak, wiele osób wciąż nie jest przekonanych do jego skuteczności, wymieniając szereg wad i niedogodności takiego systemu nauczania. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy odpowiedzieć na odwieczne pytanie - kto ma rację? Czy e-learning można uznać za metodę skuteczną? A może wciąż ustępuje on znacząco tradycyjnej nauce w klasie?

GPSWielu z nas, w szczególności kierowców, nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez systemu GPS. W XXI wieku jest on podstawą prawidłowego działania wielu rozwiązań i urządzeń technicznych, choć trzeba przyznać, że nie zawsze tak było. Technologia, która dziś jest obecna w każdym urządzeniu mobilnym, jak tablet czy smartfon, na początku była znana jedynie amerykańskim służbom wojskowym, zaś cywile nie mieli do niej żadnego dostępu. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy więc pokazać Wam historię systemu GPS z uwzględnieniem wszystkich tych wydarzeń, które wpłynęły na jego rozwój oraz upowszechnienie wśród ludności cywilnej.

Coraz większa ilość młodych ludzi wybiera studia jako etap na drodze do kariery zawodowej. Skutkiem tego jest zwiększająca się liczba dyplomowanych specjalistów na rynku pracy. Mimo tego, statystyki wskazują na to, że nie każdy kierunek studiów daje równe prawdopodobieństwo na zatrudnienie po zakończeniu edukacji. Z drugiej strony, wraz z rozwojem społecznym, technicznym i naukowym, powstają nowe dziedziny, które ze względu na duże zapotrzebowanie rynkowe są bardzo perspektywiczne dla absolwentów uczelni wyższych. Jednym z takich kierunków, ściśle związanym z przemysłem precyzyjnym, jest mechatronika - jeszcze kilka lat temu zupełnie nieznana, dziś uważana za nieodłączny element nowoczesnego przemysłu.

W ostatnich latach hitem w samodzielnym uczeniu się stały się mapy myśli. Naukowcy dużo o nich mówią, jednak większość z nas nie zdaje sobie do końca sprawy, czym one są i jak działają. W tym artykule postaram się opisać mapy myśli i wytłumaczyć, skąd bierze się ich skuteczność.

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nauka, którą uzyskaliśmy podczas klasycznego procesu edukacji pozwoli osiągnąć nam wiele, ale dopiero samokształcenie pozwoli osiągnąć nam miliony. Trudno się z tym Ne zgodzić patrząc na ścieżki zawodowe tych, którzy stoją na czele wielkich przedsiębiorstw i zarabiają na prawdę ogromne kwoty.

Lipiec i sierpień to miesiące, które większość z nas przeznacza na odpoczynek ? od szkoły, studiów, pracy i codziennych obowiązków. Najchętniej wyjeżdżamy daleko od domu i od problemów szarej codzienności, w ciepłe miejsca i zajmujemy się wyłącznie leniuchowaniem, relaksem, uprawianiem sportów, opalaniem itp. Ale wakacje to również okres ciekawych propozycji dotyczących nauki.