źródło: www.saga.co.ukListopad to ostatni moment na przeprowadzenie w ogrodzie niezbędnych prac przygotowujących go do zimy. Pierwsze tegoroczne śniegi już spadły, temperatura utrzymuje się na minusie, a z drzew opadły wszystkie liście - przyroda szykuje się zatem do kilkumiesięcznego spoczynku. By pomóc roślinom przetrwać ten trudny okres i wiosną cieszyć się piękną, kolorową florą, przed rozpoczęciem zimy konieczne jest wykonanie kilku zabiegów ogrodniczych. Podpowiadamy więc, na co zwrócić szczególną uwagę i jakie prace przeprowadzić, by odpowiednio zabezpieczyć swój ogród przed mrozem.

źródło: www.freeimages.comWiosna to czas, w którym hodowcy bydła nareszcie mogą odetchnąć z ulgą po zimowych miesiącach. Rozpoczyna się bowiem sezon pastwiskowy, a więc świeże, darmowe i co najważniejsze - bardzo wartościowe, żywienie krów zielonką pastwiskową. Dla rolników oznacza to oczywiście znaczne obniżenie kosztów pokarmu i mniej obowiązków związanych z jego dostarczaniem, zaś zwierzęta mogą dzięki temu swobodne się poruszać, co korzystnie wpływa zarówno na procesy fizjologiczne, które zachodzą w ich organizmach, jak i na stan emocjonalny. To z kolei zwiększa wydajność i jakość produkowanego mleka. Aby jednak krowy mogły wyjść na pastwiska, trzeba odpowiednio je przygotować, przeprowadzając kilka zabiegów pielęgnacyjnych.

źródło: www.doityourself.comWreszcie nadeszła długo wyczekiwana wiosna, stopniał już śnieg, rośliny budzą się do życia, a dni stają się coraz dłuższe. Dla posiadaczy ogrodów oznacza to nie tylko relaks i grillowanie na przydomowym podwórku ale też wzmożoną pracę, która pozwoli nam cieszyć się piękną zielenią i kwiatami. Wiosna to bowiem czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych oraz przygotowania ogrodu do nowego sezonu. Za pozimowe porządki powinniśmy zabrać się już w marcu - nadeszła więc najwyższa pora, by chwycić za grabie, łopaty i sekatory. Dowiedzmy się zatem, jakie obowiązki powinniśmy wykonać w naszych ogrodach na początku wiosny.

Środki ochrony roślinIntensywna uprawa roślin jest stosunkowo trudna, ponieważ zagraża im wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, wśród których bardzo duże problemy wywołują szkodniki. Odpowiedzią na ich obecność są środki ochrony roślin, które reklamowane są jako wyjątkowo skuteczne w zwalczaniu agrofagów. Mają one jednak wielu przeciwników, którzy są zdania, że ich stosowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie osób spożywających produkty rolne chronione w ten sposób oraz na ekosystem pola uprawnego. Czy zatem warto je stosować?

Kombajn zbożowy, jak wszyscy wiemy, służy do zbierania płodów rolnych z pól uprawnych. To dzięki nim rolnicy otrzymują gotowe, wolne od plew i zanieczyszczeń ziarno wprost z kłosów zebranych właśnie z pola. Ten z pozoru prosty proces wymagał od konstruktorów maszyn zbożowych wielkich starań, lecz to dzięki nim pracujący przy uprawach zaoszczędzają nie tylko wiele pracy i czasu, ale też obniżają koszty produkcji. Jest to spowodowane faktem, że wykorzystanie kombajnu eliminuje konieczność posiadania dodatkowych maszyn. Postanowiliśmy więc prześledzić zasadę działania kombajnu, by umożliwić dokładne zrozumienie procesu zbiorów i produkcji płodów rolnych.

Jak w większości przypadków liczących się sklepów, którym zależy na dużym zasięgu i dotarciu do wielu klientów, tak i sklepy rolnicze zagościły w Internecie na dobre. Ma to duże znaczenie dla wielu klientów, szczególnie tych bardziej nowoczesnych.Takie zjawisko umożliwia bowiem wybór - z jednej strony jest tradycyjny sklep z typową ekspozycją, w którym każdą rzecz można zobaczyć i wziąć do ręki, by upewnić się co do wyboru, z drugiej zaś jego wirtualny odpowiednik, w którym przeglądanie produktów odbywa się w wirtualnym katalogu, a cały proces zakupu trwa kilka minut. Zatem które z tych rozwiązań jest lepsze?

Internet już od kilku lat jest najbardziej popularnym źródłem informacji. Szukamy w nim informacji o firmach, produktach, wiedzy w różnych dziedzin, rozrywki, filmów, fotografii i wielu innych. Rolnictwo również na dobre zadomowiło się w wirtualnym świecie. Powstaje coraz więcej ciekawych serwisów o tematyce rolniczej. Rozrasta się również strefa społecznościowa.