źródło: www.freeimages.comNawet najbardziej zadbany samochód może czasem płatać figle i odmawiać posłuszeństwa swojemu kierowcy. Wpływ na to ma nie tylko stan techniczny pojazdu, ale również wiele czynników niezależnych od nas, jak na przykład warunki atmosferyczne czy zły stan nawierzchni. Pół biedy, gdy samochód zepsuje się w naszym garażu lub na parkingu. Nie ma jednak nic gorszego niż sytuacja, kiedy taka przykra niespodzianka spotyka nas na drodze (zwłaszcza szybkiego ruchu), powodując nieplanowany postój podczas dłuższej trasy i niemałe niebezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dowiedzmy się zatem, jak szybko i sprawnie zapanować nad sytuacją w razie nagłej awarii na drodze.

źródło: www.saga.co.ukListopad to ostatni moment na przeprowadzenie w ogrodzie niezbędnych prac przygotowujących go do zimy. Pierwsze tegoroczne śniegi już spadły, temperatura utrzymuje się na minusie, a z drzew opadły wszystkie liście - przyroda szykuje się zatem do kilkumiesięcznego spoczynku. By pomóc roślinom przetrwać ten trudny okres i wiosną cieszyć się piękną, kolorową florą, przed rozpoczęciem zimy konieczne jest wykonanie kilku zabiegów ogrodniczych. Podpowiadamy więc, na co zwrócić szczególną uwagę i jakie prace przeprowadzić, by odpowiednio zabezpieczyć swój ogród przed mrozem.

Data przydatności do spożycia to najczęściej sprawdzana przez Polaków informacja na etykietach produktów spożywczych. Zaszyfrowana jest w dwóch określeniach "najlepiej spożyć przed/do" i "należy spożyć przed końcem", które jedynie z pozoru wydają się być synonimami. Mało kto wie, iż w rzeczywistości oznaczają zupełnie co innego, często wprowadzając konsumentów w błąd. Czym więc różnią się te dwa sformułowania i jak powinniśmy je interpretować? W jaki sposób wyznacza się oba te terminy? Sprawdź!

źródło: myclub.worldmarksp.comWakacje to czas zwiększonej eksploatacji naszych samochodów. W tym czasie często udajemy się w odległe miejsca, do których dojazd wynosi nawet kilka tysięcy kilometrów, wybierając jako środek transportu własne auto. Co prawda dla naszego pojazdu długie podróże są w rzeczywistości prostsze, niż codzienna jazda po krótkich odcinkach, jednak bezpieczne przejechanie tak długiej trasy wymaga dokładnego wcześniejszego przygotowania. Awaria samochodu daleko od domu zawsze jest przykrym, a czasem nawet bardzo niebezpiecznym, doświadczeniem i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by jej uniknąć. W dużej mierze to właśnie od odpowiedniego przygotowania pojazdu zależy, czy dotrzemy do celu bezpiecznie i będziemy mogli spokojnie cieszyć się upragnionym urlopem. Dowiedzmy się zatem, na co zwrócić uwagę przygotowując auto do wakacyjnego wyjazdu.

źródło: www.freeimages.comJuż za kilka dni nareszcie nadejdą długo oczekiwane wakacje - czas wyjazdów, beztroski, pięknej pogody i skąpanych słońcem krajobrazów w najdalszych zakątkach świata. Brzmi świetnie, prawda? Rzeczywistość nie zawsze wygląda jednak tak idealnie. Mimo znacznego wzrostu popularności zagranicznych wycieczek w ostatnich latach, spowodowanego coraz tańszymi i łatwo dostępnymi biletami tanich przewoźników oraz szybkim rozbudowaniem konkurencyjnej infrastruktury noclegowej, na co Polacy wreszcie mogą sobie pozwolić, dalekie podróże wzbudzają obecnie wiele obaw. Dzieje się tak oczywiście ze względu na skomplikowaną sytuację polityczną na świecie, ze względu na którą niektóre spośród państw będących tradycyjnie popularnymi wakacyjnymi destynacjami, jak Tunezja czy Egipt, stają się niestabilne i nie zawsze potrafią zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym turystom. Chodzi tu oczywiście o zagrożenia terrorystyczne, tak mocno widoczne zwłaszcza w minionym roku - zarówno w popularnych kurortach nadmorskich, jak i najczęściej odwiedzanych europejskich miastach. Warto więc dowiedzieć się, w jakie zakątki świata najbezpieczniej jest udać się podczas tegorocznych wakacji, by były one wolne od problemów i stresu.

źródło: www.freeimages.comWiosna to czas, w którym hodowcy bydła nareszcie mogą odetchnąć z ulgą po zimowych miesiącach. Rozpoczyna się bowiem sezon pastwiskowy, a więc świeże, darmowe i co najważniejsze - bardzo wartościowe, żywienie krów zielonką pastwiskową. Dla rolników oznacza to oczywiście znaczne obniżenie kosztów pokarmu i mniej obowiązków związanych z jego dostarczaniem, zaś zwierzęta mogą dzięki temu swobodne się poruszać, co korzystnie wpływa zarówno na procesy fizjologiczne, które zachodzą w ich organizmach, jak i na stan emocjonalny. To z kolei zwiększa wydajność i jakość produkowanego mleka. Aby jednak krowy mogły wyjść na pastwiska, trzeba odpowiednio je przygotować, przeprowadzając kilka zabiegów pielęgnacyjnych.

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, składające się z wielu etapów, z których wszystkie są równie istotne i muszą odbywać się w określonej kolejności. Zanim jednak zaczniemy stawiać upragnione mury, musimy odpowiednio przygotować grunt, na którym ma powstać dom, by upewnić się, że sprosta on temu zadaniu, a także po to, by ułatwić i usprawnić prace budowlane. Załóżmy, że mamy już kupioną działkę, wybrany projekt i załatwione wszystkie formalności - dowiedzmy się więc, co jeszcze należy zrobić przed postawieniem fundamentów.

źródło: www.pixabay.comW ostatnich latach drony stają się coraz bardziej popularne - ich niska cena i łatwa dostępność na rynku sprawiły, iż bardzo wiele osób decyduje się na ich zakup. Wykorzystywane są w przeróżnych celach. Organizowane są bardziej lub mniej amatorskie zawody sportowe z ich udziałem, filmowcy i fotografowie używają ich do uchwycenia niecodziennych kadrów a "zwykli" ludzie latają nimi po prostu dla rozrywki. Bez względu na charakter odbywanego lotu, każdego operatora drona obowiązują te same zasady prawa lotniczego, wspólne dla wszystkich statków powietrznych. Przed rozpoczęciem przygody z dronem warto więc poznać zasady dotyczące klasyfikacji przestrzeni lotniczej oraz przepisy obowiązujące w polskim prawie lotniczym.

źródło: www.doityourself.comWreszcie nadeszła długo wyczekiwana wiosna, stopniał już śnieg, rośliny budzą się do życia, a dni stają się coraz dłuższe. Dla posiadaczy ogrodów oznacza to nie tylko relaks i grillowanie na przydomowym podwórku ale też wzmożoną pracę, która pozwoli nam cieszyć się piękną zielenią i kwiatami. Wiosna to bowiem czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych oraz przygotowania ogrodu do nowego sezonu. Za pozimowe porządki powinniśmy zabrać się już w marcu - nadeszła więc najwyższa pora, by chwycić za grabie, łopaty i sekatory. Dowiedzmy się zatem, jakie obowiązki powinniśmy wykonać w naszych ogrodach na początku wiosny.

Co do zasady, w przypadku sprzedaży nieruchomości położonych na terenie Polski trzeba zapłacić podatek. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT-39, które należy złożyć w Urzędzie Skarbowym do końca kwietnia, musimy wykazać dochód ze zbycia domu lub nieruchomości i obliczyć kwotę podatku, która może okazać się kolosalna. Fiskus wymaga bowiem, by na jego konto wpływała niemal jedna piąta (19%) uzyskanego dochodu, co w większości przypadków oznacza aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto, jeśli o obciążeniach podatkowych z dowiemy się z opóźnieniem, to do zapłaty dojdą jeszcze odsetki za zaległości podatkowe, co w sumie może spowodować, że z kwoty ze sprzedaży nieruchomości nie pozostało nam prawie nic. Na szczęście istnieją jednak przypadki, w których można uniknąć konieczności zapłaty takiego podatku. Jak to zrobić?

Strona 1 z 10